POWIAT PARCZEWSKI portal informacyjny

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Zaproszenie na Pierwszą Sesję Rady Powiatu 20 listopada 2018 r.

15 listopada 2018

Działając na podstawie § 1 Postanowienia Komisarza Wyborczego w Białej Podlaskiej  z dnia 6 listopada 2018 r. w sprawie zwołania pierwszych sesji rad wybranych w wyborach zarządzonych na dzień  21 października 2018 r. zapraszam do wzięcia udziału
w Pierwszej Sesji Rady Powiatu w Parczewie,która odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie, ul. Warszawska 24.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Pierwszą Sesję Rady Powiatu 20 listopada 2018 r.
Przejdź do - "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

15 listopada 2018

Mieszkańcy Parczewa i Powiatu Parczewskiego wzięli licznie udział w obchodach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Parczewa i asyście licznych pocztów sztandarowych uroczysty pochód mieszkańców przemaszerował ulicami miasta.
Pod pomnikiem Niepodległości i Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały złożone kwiaty i wiązanki przez przedstawicieli samorządów, instytucji, służb mundurowych, szkół, związki kombatanckie, organizacje społeczne i grupy stowarzyszeniowe.

Czytaj więcej o: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

14 listopada 2018

Uchwała Nr 119/680/2018 Zarządu Powiatu w Parczewie z dnia 14 listopada 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży.

Przejdź do - ĆWICZENIE RENEGADE – SAREX 18/II

ĆWICZENIE RENEGADE – SAREX 18/II

14 listopada 2018

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie informuje, że w dniach 14 – 15 listopada  2018 r. (termin zapasowy 16 listopada 2018 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 18/I. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Po odebraniu
z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatu parczewskiego zostaną włączone syreny alarmowe

Apelujemy do mieszkańców powiatu parczewskiego o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"

16 października 2018

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!", to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej o: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"
Przejdź do - Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

16 października 2018

Wiecej pomocy mniej przemocy na terenie Powiatu Parczewskiego

12 września 2018

Ulotka informacyjna.

Przejdź do - Dożynki Wojewódzkie w Radawcu

Dożynki Wojewódzkie w Radawcu

4 września 2018

Tradycyjnie na lotnisku w Radawcu 2 września br. odbyły się Dożynki Wojewódzkie, prastary obyczaj kończący żniwa, wyrażający radość i dziękczynienie za zebrane plony, ale też i okazja do świetnej zabawy. W tym roku funkcję starostów dożynkowych pełnili Pani Elżbieta Buła i Pan Jerzy Serwinek. Wśród celebransów uroczystej mszę św. w intencji rolników był ks. prałatTadeusz Pajurek. Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski powitał gości, przybyłe delegacje samorządowe i wieńcowe. Na tegorocznych dożynkach w Radawcu nie zabrakło przedstawicieli samorządu Powiatu Parczewskiego. W delegacji powiatu był Pan Jerzy Maśluch Starosta Parczewski, Pani Grażyna Lamczyk Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu,  Dyrektorzy i Pracownicy jednostek powiatowych, Starostwa Powiatowego w Parczewie oraz jednostek kultury z terenu powiatu.  Na świętujących czekało wiele atrakcji: pachnący chleb, regionalne produkty, wystawy maszyn rolniczych, gry i zabawy, blok rozrywkowy.

Czytaj więcej o: Dożynki Wojewódzkie w Radawcu

Decyzja Starosty Parczewskiego

20 sierpnia 2018

Decyzja Starosty Parczewskiego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości położonej w obrębie ewidencyjnym Gródek, j.e. Siemień działka nr 104 o pow 3,7 ha.

Przejdź do - Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!

Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!

2 sierpnia 2018

     W środę 1 sierpnia 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które jest początkiem realizacji największej inwestycji drogowej w historii Powiatu Parczewskiego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1250 L od km 24+439 do km 34+300 na odcinku od dr. W815 w Siemieniu do dr. W 813 w Parczewie”.
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemieniu w odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 1250 L na odcinku Parczew - Siemień. W ramach inwestycji zostanie przebudowane zostanie 9,861 km strategicznego dla społeczności powiatu parczewskiego ciągu komunikacyjnego. Całkowita wartość inwestycji opiewa na ponad 14 mln złotych, z czego około 4 mln stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!