Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego

Przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego

21 sierpnia 2018

Będzie nowe rondo w Parczewie!

W dniu 20 sierpnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowej pn. „Przebudowa skrzyżowania Al. Jana Pawła II (droga powiatowa nr 1635L) z ul. Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 813 Międzyrzec Podlaski - Parczew - Ostrów Lubelski - Łęczna) w miejscowości Parczew”.

Czytaj więcej o: Przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego

Decyzja Starosty Parczewskiego

20 sierpnia 2018

Decyzja Starosty Parczewskiego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości położonej w obrębie ewidencyjnym Gródek, j.e. Siemień działka nr 104 o pow 3,7 ha.

Przejdź do - „Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi"

„Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi"

10 sierpnia 2018

Wojewoda Lubelski zaprasza wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w wakacyjnej wojewódzkiej akcji zbiórki krwi, która odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2018 roku w godzinach 8-30-14.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4)

Przejdź do - Rozpoczyna się remont drogi Podedwórze -  Zaliszcze!

Rozpoczyna się remont drogi Podedwórze - Zaliszcze!

9 sierpnia 2018

W środę 8 sierpnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowej pn. Remont drogi powiatowej nr 1615L na odcinku od km 0+003 w m. Podedwórze do km 5+203 w m. Zaliszcze”.

Czytaj więcej o: Rozpoczyna się remont drogi Podedwórze - Zaliszcze!
Przejdź do - Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!

Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!

2 sierpnia 2018

     W środę 1 sierpnia 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które jest początkiem realizacji największej inwestycji drogowej w historii Powiatu Parczewskiego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1250 L od km 24+439 do km 34+300 na odcinku od dr. W815 w Siemieniu do dr. W 813 w Parczewie”.
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemieniu w odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 1250 L na odcinku Parczew - Siemień. W ramach inwestycji zostanie przebudowane zostanie 9,861 km strategicznego dla społeczności powiatu parczewskiego ciągu komunikacyjnego. Całkowita wartość inwestycji opiewa na ponad 14 mln złotych, z czego około 4 mln stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: Rusza przebudowa drogi Parczew-Siemień!

Sygnał alarmowy

1 sierpnia 2018

      Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Parczewie informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 roku na terenie powiatu parczewskiego  przeprowadzony będzie wojewódzki trening uruchamiania systemów alarmowych i ich pracy – Systemu Wykrywania i Alarmowania na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96).
     W ramach treningu w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godz. 17:00 będzie podawany głośny sygnał akustyczny alarmowy dla ludności na obszarze miasta i gmin powiatu parczewskiego - ciągły dźwięk syren trwający 1 minutę. Będzie to sygnał ćwiczebny, dlatego uprzejmie prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań wynikających z treści komunikatu.
Działania powyższe mają na celu upamiętnienie i uhonorowanie poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Przejdź do - "Aby nie narażać siebie i swoich bliskich trzeba stosować zasady bezpiecznej pracy oraz zachować niezbędną przezorność i ostrożność" - apel do rolników Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie.

"Aby nie narażać siebie i swoich bliskich trzeba stosować zasady bezpiecznej pracy oraz zachować niezbędną przezorność i ostrożność" - apel do rolników Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie.

24 lipca 2018
Przejdź do - Broszura o korniku atakującym nasze lasy

Broszura o korniku atakującym nasze lasy

20 lipca 2018

Odwołanie Dożynek Powiatowych

20 lipca 2018

W związku z nadzwyczajną sytuacją w sektorze produkcji świń – występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego kraju i powiatu uprzejmie informuję, że na Konwencie Starosty Parczewskiego, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Parczewskiego w dniu 19 lipca 2018 r. podjęto decyzję o odstąpieniu od organizacji w bieżącym roku Dożynek Powiatowych zaplanowanych na dzień 26 sierpnia 2018 roku w Milanowie.
Decyzja ta jest wynikiem konsultacji przeprowadzonych z Mieszkańcami wsi z terenu Powiatu Parczewskiego. 

„Poprawa jakości infrastruktury transportowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”

16 lipca 2018

 Dnia 12 kwietnia 2018 r. Wójt Gminy Jabłoń - Dariusz Łobejko jako lider podpisał umowę o dofinansowanie na realizację projektu pt. „Poprawa jakości infrastruktury transportowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”, złożonego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 cel tematyczny DOSTĘPNOŚĆ.

Czytaj więcej o: „Poprawa jakości infrastruktury transportowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”