Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Termomodernizacja DPS Kalinka zakończona!

Miło nam jest poinformować, że w dniu 31 lipca 2020 zakończyła się realizacja inwestycji pn. Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince”.

Celem głównym zrealizowanej inwestycji była poprawa efektywności energetycznej
w budynkach użyteczności publicznej w Powiecie Parczewskim poprzez realizację kompleksowych zadań termomodernizacyjnych, co pozwoli na znaczne podniesienie jakości wypełniania zadań własnych Powiatu wobec społeczności w zakresie ochrony środowiska
i przyrody, a to bezpośrednio wpłynie na podniesienie jakości życia mieszkańców.

Zakres rzeczowy inwestycji pn. Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince”  realizowanej w latach 2019-2020 obejmował:

a) w budynku mieszkalnym DPS w Kalince: modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie dachu części starszej, ocieplenie stropu poddasza części nowej, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych i ocieplenie ścian fundamentowych,

b) w budynku warsztatowo-terapeutycznym DPS w Kalince: modernizację instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie dachu, ocieplenie ścian zewnętrznych oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Inwestycję zrealizowała firma POL-BUD Jacek Poleszak, natomiast funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi wykonywała firma INVESTCOM Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej.

Projekt pn. Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince” zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego.

Wartość całkowita projektu: 1 204 287,41 zł

Całkowita wartość wydatków kwalifikowanych projektu: 849 315,59 zł

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL 2014-2020: 806 849,79 zł.

Logo

Autor: Grzegorz Tyborowski