Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Ćwiczenie pod kryptonimem RENEGADE/SAREX 20

Renegate2020

W dniach 8 – 9.10.2020 r. na terenie powiatu parczewskiego odbyły się ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE/SAREX 20.Ćwiczenia polegały na prowadzeniu działań poszukiwawczo- ratowniczych po zdarzeniu lotniczym, związanym z rozbiciem się wojskowego statku powietrznego MIG-29UB z jednej z jednostek podległych Dowództwu Generalnemu RSZ. Do zderzenia z ziemią doszło w trudno dostępnym terenie leśnym (Lasy Parczewskie).

W ćwiczeniach brało udział WCZK w Lublinie, PCZK w Parczewie, GCZK z gmin Dębowa Kłoda i Sosnowica oraz siły i środki Państwowej Straży Pożarnej, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu parczewskiego. W działaniach ćwiczebnych uczestniczyły też Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „WARSZAWA-9” z psami, Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa „LUBLIN 4 BIŁGORAJ” oraz siły i środki Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie oraz doskonalenie współdziałania między Rodzajami Sił Zbrojnych RP a innymi służbami oraz organami administracji samorządowej.

 

Autor: PCZK Parczew