Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Informacja o przebudowie chodnika po lewej stronie drogi powiatowej - Aleje Jana Pawła II w m. Parczew na odcinku od km 0+000 do km 0+403

Logo RFIL

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Nazwa inwestycji: Przebudowa chodnika po lewej stronie drogi powiatowej - Aleje Jana Pawła II w m. Parczew na odcinku od km 0+000 do km 0+403

 Całkowita wartość inwestycji: 302.489,97 zł

 Kwota dofinansowania: 296.339,97 zł

 Przedmiotem inwestycji jest przebudowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1635 L - al. Jana Pawła II od km 0+000,00 do km 0+403.

 
 
 
 
 

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje:

- budowa chodnika,

- budowę zjazdów,

- zagospodarowanie terenów zielonych.

Początek chodnika stanowi kontynuację chodnika istniejącego w rejonie skrzyżowania (ronda) ul. Polnej z Al. Jana Pawła II zaś koniec dowiązanie do istniejącego chodnika w obrębie przejazdu kolejowego na ul. Kolejowej.

Szerokość projektowanego chodnika w trasie wynosi 1,5 m oraz 2,0 m przy zatokach parkingowych i zatoce autobusowej. Założony profil podłużny chodnika dostosowano do ukształtowania wysokościowego istniejącej terenu zaś spadki  porzeczne zaprojektowano jako 2%. Przyjęto odwodnienie chodnika jako powierzchniowe.

Wykonanie zjazdów w terenie projektuje się pod kątem prostym do osi ulicy. Szerokość zjazdów zmienna zgodna z istniejącą sytuacją terenową. Długość zjazdów do granicy pasa drogowego.

Wykonanie nowego chodnika i zjazdów zapewni wzrost komfortu pieszych poruszających się w obrębie terenu i użytkowników posesji znajdujących się przy przebudowywanym odcinku chodnika.

 

 
 
 
 
 

Autor: Grzegorz Tyborowski

\"stat4u\"