Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Kamizelki odblaskowe chronią życie

Starostwo Powiatowe w Parczewie po raz kolejny włączyło się do akcji profilaktycznej skierowanej do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych.
W dniu 13 listopada 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie odbyło się przekazanie 500 kamizelek odblaskowych na potrzeby działań prowadzonych przez parczewską komendę. Kamizelki odblaskowe w imieniu samorządu powiatu, na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie - Komisarza Mariusza Kawalerskiego, przekazał Przewodniczący Rady Powiatu w Parczewie - Janusz Zieliński.

 
 
 
 

Kamizelki logowane znakami Powiatu Parczewskiego będą wręczane podczas patroli rowerzystom i pieszym, którzy po zmroku, bez odblasków są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Policjanci będą też wręczać kamizelki osobom starszym w małych miejscowościach, tam gdzie nie ma wydzielonych chodników i ścieżek dla pieszych.
Wspólna akcja Starostwa Powiatowego i Komendy Powiatowej Policji w ramach programu poprawy porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli w powiecie parczewskim ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, a także przeciwdziałanie zdarzeniom, w których poszkodowane mogą zostać osoby nienoszące odblasków.
„Jestem widoczny, jestem bezpieczny” – naprawdę warto mieć element odblaskowy zwłaszcza po zmroku, poprawiając znacznie bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych, chroniąc zdrowie i życie, tak swoje jak i innych osób.

 
 
 
 
\"stat4u\"