Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Zmarł Starosta Parczewski Jerzy Maśluch

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 15 grudnia 2020 r. odszedł od nas Jerzy Maśluch - Starosta Parczewski.

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się różańcem w sobotę 19 grudnia o godz. 10.00 w Domu Pogrzebowym P. Lipki w Sosnowicy.

O godz. 11.00 nastąpi wyprowadzenie do kościoła w Sosnowicy, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta żałobna po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

WSPOMNIENIE o Staroście Parczewskim - w czytaj więcej ->

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Starosty Parczewskiego Jerzego Maślucha, który zmarł 15 grudnia 2020 roku w szpitalu w Lublinie w wieku 73 lat.

Jerzy Maśluch był radym Rady Powiatu w Parczewie przez pięć kadencji.  To aktywny samorządowiec, niezwykle kompetentny i merytoryczny, odpowiedzialny za sprawy publiczne o znaczeniu nie tylko lokalnym.

Po raz pierwszy najwyższą funkcję w samorządzie objął 24 czerwca 1999 r. kiedy został wybrany na stanowisko Wicestarosty Parczewskiego. Funkcję tę pełnił do dnia 18 listopada 2002 r. Z dniem 19 listopada 2002 r. uzyskał mandat Wójta Gminy Sosnowica i funkcję tę sprawował do grudnia  2006 r. Od grudnia 2006 r.  ponownie objął funkcję Wicestarosty Parczewskiego i pełnił ją przez kolejne  dwie kadencje do grudnia 2014 r. Z dniem 1 grudnia 2014 r. objął stanowisko Starosty Parczewskiego, a po wyborach w 2018 r. ponownie został Starostą.

Niezwykle aktywny społecznik. Od lat pracował w radach społecznych szpitala, poradni SPZ POZ w Parczewie, wieloletni prezes Zarządu Powiatowego PSL w Parczewie. Wieloletni przewodniczący Parczewskiego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury w Parczewie (2000-2016). Aktywność zawodowa splatała się często z aktywnością społeczną i wieloma pasjami. Ciągle motywował do pracy na wielu płaszczyznach życia kulturalnego i społecznego szczególnie na rzecz dzieci, młodzieży i mieszkańców powiatu.

"Zarówno w życiu zawodowym, prywatnym jak i w pracy społecznej zawsze otwarcie prezentował swoje poglądy. Niezwykle charyzmatyczny, żywiołowy, bezpośredni a jednocześnie oddany sprawom mieszkańców ziemi parczewskiej.  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci".

Autor: Wicestarosta Artur Jaszczuk

Pliki do pobrania

\"stat4u\"