Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Finał VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019

W dniu 24 października 2019 roku w Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Parczewie  odbył się finał regionalny – VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019.
Olimpiada adresowana była  do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego.  Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także  wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.

Olimpiada składała  się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku był Powiat Parczewski.
W finale regionalnym wzięło udział 18 uczniów ze szkół ponadpodstawowych  z 6 powiatów województwa lubelskiego, którzy  musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą    z zakresu zdrowia i chorób psychicznych, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki zaburzeń psychicznych oraz wielu innych zagadnień związanych z tą tematyką.
Po raz kolejny laureatką nagrody głównej Olimpiady została Natalia Kalisz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Parczewie.
Drugie miejsce zajął Rafał Stepulak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim.
Trzecia lokata przypadła w udziale Izabeli Kozłowiec, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim.
Laureaci, a także pozostali uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe (laptop, tablety, smartwatche i słuchawki bezprzewodowe) ufundowane przez  Zarząd Powiatu Parczewskiego, Bialskiego, Lubartowskiego, Łukowskiego, Ryckiego i Włodawskiego.
Nagrodę specjalną dla Laureata Olimpiady w postaci czytnika E-book ufundował Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop, którą zwyciężczyni olimpiady wręczyła Prodziekan Wydziału Farmacji z oddziałem analityki medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr n. hab. n. farm. Ewa Poleszak.
Fundatorami nagród dodatkowych byli Przewodniczący Rady Powiatu w Parczewie Janusz Zieliński i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Parczewie Samanta Lamczyk-Kaczorek.
Podczas finału zaproszeni goście i uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Głównego Koordynatora ds. Zdrowia Psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Krzysztofa Olkowicza na temat „Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży”   oraz wykładu dr n. med. Agaty Makarewicz – Adiunkta I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pt. „Aktualne problemy dzieci  i młodzieży okiem psychiatry”.
W trakcie finału występ wokalny oraz pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowały  uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie.
Dodatkową atrakcją dla uczestników olimpiady i ich opiekunów była możliwość zwiedzenia Huty Szkła Gospodarczego w Parczewie, której właściciel Tadeusz Wrześniak, przekazał dla wszystkich biorących udział w finałowych zmaganiach nagrody w postaci wyrobów własnych huty.
Olimpiada w 2019 roku została objęta patronatem honorowym przez: Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresę Misiuk i Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz patronatem medialnym przez Katolickie Radio Podlasia, portal Podlasie24.pl i Słowo Podlasia.
Gratulujemy zwycięzcom, serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji etapu regionalnego VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019.

Autor: Wydział Edukacji i Spraw Społecznych