Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Akcja poboru krwi

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Parczewskiego,

Logo Krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza Mieszkańców Powiatu Parczewskiego na akcje poboru krwi, które odbywają się  wg załączonego harmonogramu w godzinach 8.30 - 12.00.

Dokonujący się w szybkim tempie postęp cywilizacyjny oraz dynamiczny rozwój krwiolecznictwa daje wiele nowych możliwości w zakresie przeprowadzania skomplikowanych procedur leczniczych, powodując zarazem większe zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Doceniając rozwój nauki i technologii należy jednak pamiętać, że to Krwiodawca - nadal pozostaje jedynym źródłem tego niczym niezastąpionego daru, jakim jest krew.

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne,  a stosowany sprzęt jest sterylny

i jednorazowy.  Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia.  
Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości   ze   zdjęciem.  

Po   więcej   danych   odsyłamy   na  stronę   internetową https://www.rckik.lublin.pl/terenowe-akcje-poboru-krwi.html

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu, do której serdecznie z Państwa pomocą zapraszamy.

Harmonogram akcji w roku 2020 w godz. 8.30 - 12.00

2-ga środa, co 2 miesiące: 12.02.2020, 08.04.2020, 10.06.2020, 12.08.2020, 14.10.2020, 09.12.2020  parking przed Urzędem Miejskim w Parczewie, ul. Warszawska 24. 

 

 

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych

\"stat4u\"