Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Laptopy dla młodzieży

Logo UEPowiat Parczewski realizuje projekt grantowy  pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Starosta Parczewski Jerzy Maśluch i Wicestarosta Artur Jaszczuk w dniu 25 maja 2020 r. przekazali w bezpłatne używanie 19 laptopów wraz z oprogramowaniem Microsoft Office 2019 na rzecz szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Parczewski. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie otrzymało 7 zestawów, natomiast do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie trafiło 12 kompletów.

Wsparcie placówek oświatowych wynika z konieczności realizacji podstaw programowych przez uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji w stanie epidemii koronawirusa.

Zakup fabrycznie nowych komputerów wraz z oprogramowaniem i ubezpieczeniem, o łącznej wartości 59 163,00 zł, został sfinansowany w 100% przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Autor: Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego