Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

„Warto być Polakiem”

Stowarzyszenie Wschód Kultury w Lublinie było głównym organizatorem koncertu dla dzieci i młodzieży HISTORIA DŹWIĘKIEM MALOWANA. Koncert odbył się 8 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie w ramach realizacji programu grantowego PATRIOTYZM JUTRA. Zespół profesjonalnych muzyków w składzie Emilia Siepkowska- skrzypce (jednocześnie koordynator projektu), Kamil Turczyn- pianino i Aleksander Resiak – kontrabas, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Parczewie (opiekun Joanna Czarnacka) oraz Szkoły Podstawowej w Jabłoniu (opiekun Justyna Kowalska-Babicz i Marzena Zieńczuk) odśpiewali 10 pieśni patriotycznych w nowej autorskiej aranżacji. Koncert był pierwszym z 4 koncertów w województwie lubelskim realizowanym przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz licznych patronatach honorowych i medialnych m.in. Polskie Radio Lublin i TVP3 Lublin.

Program ma na celu odkrywanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności lokalne w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Koncert poprzedzony był muzycznymi warsztatami. Młodzi śpiewacy wspólnie z profesjonalnymi instrumentalistami (skrzypce, kontrabas, fortepian) wyśpiewali polskie pieśni hymniczne, a uczestnicy koncertu usłyszeli historię ich powstania i wykonywania.. Dziękujemy chórzystom, uczniom i nauczycielom, mediom, mieszkańcom powiatu za obecność i udział w żywej lekcji historii, która została udokumentowana nie tylko w mediach lokalnych.

Zachęcamy do obejrzenia większej ilości zdjęć na Regionalnym Portalu Informacyjnym Podlasie24

Autor: Wydział Edukacji i Spraw Społecznych