Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Eliminacje do 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

W dniach 18 - 19 lipca 2020 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyły się Eliminacje 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych., którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Gminę Jabłoń i Powiat Parczewski reprezentował zespół ludowy „Kalina” z Jabłonia.

W eliminacjach wzięło udział  29 zespołów śpiewaczych, 14 solistów śpiewaków, 3 solistów instrumentalistów, 1 kapela i 5 grup w kategorii Mistrz i Uczeń. Komisja w składzie: 
prof. dr hab. Jan Adamowski – folklorysta, antropolog kultury, UMCS, dr Janina Biegalska – folklorysta, Urząd Marszałkowski w Lublinie, mgr Kornelia Sar – muzykolog, instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie i Andrzej Sar – etnomuzykolog, gł. instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie wytypowała do udziału w 54.Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym wielu wykonawców. Zespół ludowy „Kalina” nie otrzymał nominacji na festiwal lecz ten wyjazd był też i okazją do zwiedzenia Muzeum Wsi Lubelskiej i zapoznania się z kulturą regionu lubelskiego.

Wyjazd zespołu na przesłuchania mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu Parczewskiego za co serdecznie dziękujemy.

Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu.

Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu