Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Ogłoszenie Zaproszenie do składania ofert w ramach otwartego ogólnopolskiego konkursu ofert na realizację zadania pn. WZAJEMNIE POTRZEBNI zleconego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Celem konkursu jest wyłonienie Ofert do dofinansowania, w ramach których wdrażany będzie pilotażowy model efektywnego, kompleksowego systemu średnio- i długoterminowej pomocy i włączania społecznego dla osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. W ramach konkursu przewiduje się dofinansowanie działań na terenie gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich, gmin miejskich do 120 tys. mieszkańców oraz ich związków w celu utworzenia Społecznych Agencji Najmu na ich terenie.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych ,gotowych do podjęcia działań, m.in. w zakresie zaspokajania potrzeb w obszarze mieszkalnictwa, rynku pracy, edukacji i innych usług społecznych, współpracujących w tym zakresie z samorządem lokalnym. Alokacja przeznaczona w ramach otwartego konkursu ofert wynosi 18 000 000,00 zł. W ramach konkursu można ubiegać się o dotację w wysokości do 4 500 000,00 zł Informuję jednocześnie, że podczas trwania konkursu Operator konkursu, którym jest Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „Bona Fides”, zrealizuje 4 bezpłatne webinary edukacyjno-informacyjne w celu wprowadzenia w tematykę zadania publicznego i wyjaśnienia najważniejszych zasad udziału w otwartym konkursie ofert. Terminy webinarów oraz zapisy poprzez formularz na stronie internetowej: https://wzajemniepotrzebni.pl/ Ponadto, zostaną przeprowadzone również bezpłatne szkolenia w zakresie: tworzenia i prowadzenia Społecznych Agencji Najmu oraz zarządzania najmem. Szkolenia odbędą się w przystępnej formule online, z możliwością zadawania pytań i konsultowania pojawiających się niejasności.
Szczegóły konkursu na stronie internetowej: https://wzajemniepotrzebni.pl/
Informacje kontaktowe
- BIURO OPERATORA KONKURSU
- ul. Niecała 18/3, 20 080 Lublin
- Godziny pracy biura 08:00 16:00
- Telefon: 574 311 556
- biuro@wzajemniepotrzebni.pl
- STOWARZYSZENIE WSPIERANIA AKTYWNOŚCI BONA FIDES
- ul. Niecała 18/3, 20 080 Lublin
- Telefon: 535 000 523
- biuro@stowarzyszeniebonafides.pl
- www.stowarzyszeniebonafides.pl

Autor: Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych