Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

AKTUALNOŚCI OCHRONA ZDROWIA

Artykuły

 • BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA – PARCZEW 16 MAJA 2022r.

  LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

  Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

  Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości:

  Parczew  – 16 maja 2022 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Jana Pawła II 1

  W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

   Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

  Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

  W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

  Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

  Czytaj Więcej o: BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA – PARCZEW 16 MAJA 2022r.
 • Zaproszenie NFZ w Lublinie do współpracy w zakresie świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej w Powiecie Parczewskim

  Informacja

  Narodowy Fundusz Zdrowia Lubelski Oddział Wojewódzki w Lublinie Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej zaprasza zainteresowane podmioty do współpracy w zakresie świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej w Powiecie Parczewskim.

  Sposób postępowania zainteresowanych podmiotów:

  Podmioty zainteresowane nawiązaniem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, prosimy  o wypełnienie załącznika: Zgłoszenie i przesłanie go drogą e-mailową na adres:
  planzakupu@nfz-lublin.pl

  Informacje w sprawie znajdują się na stronie  internetowej: https://www.nfz-lublin.pl/komunikat/5663

  kontakt: Dorota Kniaź, tel. 81 531 05 91, e-mail: dorota.kniaz@nfz-lublin.pl

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie NFZ w Lublinie do współpracy w zakresie świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej w Powiecie Parczewskim
 • Informacja o zmianie dyżurów aptek ogólnodostępnych w Powiecie Parczewskim w dni wolne od pracy , niedziele i święta oraz w godzinach nocnych w roku 2022

  Starostwo Powiatowe w Parczewie uprzejmie informuje o zmianie dyżurów aptek ogólnodostępnych w Powiecie Parczewskim w dni wolne od pracy , niedziele i święta oraz w godzinach nocnych w dniu 25 lutego 2022 roku .

  Czytaj Więcej o: Informacja o zmianie dyżurów aptek ogólnodostępnych w Powiecie Parczewskim w dni wolne od pracy , niedziele i święta oraz w godzinach nocnych w roku 2022
 • Bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku boreliozy

  Powiat Parczewski przekazuje informację:

  Witam,
  serdecznie zapraszam do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku boreliozy. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku aktywności zawodowej.
  Badania można wykonać w następujących miejscach:
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie, ulica Cicha 14, 21-100 Lubartów
  Centrum Medycyny Rodzinnej, ulica 1-go Maja 3, 21-150 Kock
  Centrum Medycyny Rodzinnej, ulica Partyzantów 12, 21-110 Ostrów Lubelski

   

  Czytaj Więcej o: Bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku boreliozy
 • Informacja Lubelskiego OW NFZ

  Szczepienia obłożnie chorych pacjentów w domach

  Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. W naszym regionie 10 dodatkowych punktów uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta.

  Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach.

   

  Szczepienie w domu dla konkretnych pacjentów

  Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tzw. pacjenci leżący.

  Punty wyjazdowe uzupełniły sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w miejscu zamieszkania. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę.

   

  Dla osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonymi komunikacyjnie przygotowany jest transport samorządowy, organizowany przez władze lokalne.

   

  Sprawdź, jak skorzystać z organizowanego przez gminy specjalnego transportu na szczepienia  

   

  Pacjent potrzebuje szczepienia w domu? Powinien skontaktować się ze swoim POZ

   

  Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego najszybciej potwierdzą, że konkretna osoba z ich listy potrzebuje szczepienia w domu, ze względów zdrowotnych.

  Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989.

  Liczy się wyłącznie bezpośredni kontakt z własną poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. Jeśli pacjent lub jego opiekun skontaktują się z punktem wyjazdowym, ten skieruje takiego pacjenta lub opiekuna w pierwszej kolejności do POZ / pielęgniarki opieki długoterminowej, ponieważ to właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

  Czytaj Więcej o: Informacja Lubelskiego OW NFZ