Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

AKTUALNOŚCI OCHRONA ZDROWIA

Artykuły

 • Akcja poboru krwi

  Szanowni Mieszkańcy Powiatu Parczewskiego,

  Logo Krew

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza Mieszkańców Powiatu Parczewskiego na akcje poboru krwi, które odbywają się  wg załączonego harmonogramu w godzinach 8.30 - 12.00.

  Dokonujący się w szybkim tempie postęp cywilizacyjny oraz dynamiczny rozwój krwiolecznictwa daje wiele nowych możliwości w zakresie przeprowadzania skomplikowanych procedur leczniczych, powodując zarazem większe zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Doceniając rozwój nauki i technologii należy jednak pamiętać, że to Krwiodawca - nadal pozostaje jedynym źródłem tego niczym niezastąpionego daru, jakim jest krew.

  Czytaj Więcej o: Akcja poboru krwi
 • Finał VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019

  W dniu 24 października 2019 roku w Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Parczewie  odbył się finał regionalny – VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019.
  Olimpiada adresowana była  do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego.  Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także  wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.

  Czytaj Więcej o: Finał VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019
 • VII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM -PARCZEW 2019

  ZdrowieNarodowyProgramOchronyZdrowiaPsychicznego

  Zapraszamy

  Uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Parczewskiego, Powiatu Bialskiego, Powiatu Lubartowskiego, Powiatu Łukowskiego ,Powiatu Ryckiego i Powiatu Włodawskiego

  do udziału

  w VII REGIONALNEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM  - PARCZEW 2019

  • Etap szkolny w dniu 26 września 2019 roku o godz. 10:00 w każdej   ze szkół biorących udział w olimpiadzie w obrębie każdego powiatu.
  • Etap powiatowy w dniu 10 października 2019 roku o godz. 10:00  w każdym z sześciu powiatów uczestniczących w przedsięwzięciu.
  • Finał regionalny odbędzie się w dniu 24 października 2019 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 1.
  Czytaj Więcej o: VII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM -PARCZEW 2019
 • e-recepta – kolejny krok w cyfryzacji ochrony zdrowia

  Przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom. Zachęcamy również do zgłaszania zapotrzebowania na bezpłatne szkolenia organizowane w Państwa placówkach.

  Czytaj Więcej o: e-recepta – kolejny krok w cyfryzacji ochrony zdrowia
 • Zaproszenie na V Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

  Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego, Powiatu Bialskiego, Powiatu Lubartowskiego, Powiatu Łukowskiego, Powiatu Ryckiego,  Powiatu Włodawskiego do udziału:
  w V REGIONALNEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

  • ETAP SZKOLNY – 22 WRZESIEŃ 2017 r.
  • ETAP POWIATOWY – 10 PAŹDZIERNIK 2017 r.
  • ETAP REGIONALNY – 19 PAŹDZIERNIK 2017 r.
  Czytaj Więcej o: Zaproszenie na V Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
 • Biała Niedziela w Jabłoniu

       Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Jabłoń w dniu 18 czerwca 2017 roku mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych. W ramach akcji prozdrowotnej „Biała Niedziela” porad udzielali dermatolog, neurolog, okulista, kardiolog, ginekolog, ortopeda, laryngolog, pulmonolog i geriatra. Dodatkowo pacjenci mogli skorzystać z komputerowego badania wzroku, badania słuchu, spirometrii, badania poziomu cukru, badania EKG z opisem, pomiaru ciśnienia tętniczego oraz badaniu cytologii szyjki macicy. Wielu przebadanych pacjentów zostało skierowanych na dalsze leczenie do 1 Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie, gdzie zostaną otoczeni fachową opieką lekarską. Akcja „Biała Niedziela” została zorganizowana przez Wójta Gminy Jabłoń przy współpracy Starosty Parczewskiego oraz Komendanta 1 Wojskowego Szpital Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie.

  Czytaj Więcej o: Biała Niedziela w Jabłoniu