Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

„Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572L na terenie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim”

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1572 L w miejscowości Zienki, której zakres rzeczowy obejmuje:

- dostosowanie szerokości jezdni i poboczy do obowiązujących warunków technicznych;

- wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni;

- przebudowę zjazdów; 

- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

Poprawa równości poprzecznej i podłużnej jezdni zapewni wzrost komfortu użytkowników pojazdów poruszających się po wskazanej drodze oraz wpłynie na poprawę parametrów odwodnienia korony drogi i na trwałość elementów infrastruktury drogowej z uwagi na wyeliminowanie zjawisk wywołanych oddziaływaniem wód na konstrukcję elementów drogi.

Przebudowywana droga powiatowa łączy bezpośrednio trzy z niżej wymienionych miejscowości popegeerowskich: Stary Orzechów, Komarówkę i Zienki. W związku z tym inwestycja w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej do tych terenów dla mieszkańców jak też potencjalnych przedsiębiorców oraz ograniczy skalę migracji osób z terenów wiejskich i będzie szansą na zwiększenie przedsiębiorczości na terenie gminy.